Rozhraní VZP

Pro četné dotazy informujeme a upřesňujeme:

Nové datové rozhraní pro pořizování a předávání dokladů za optickou zdravotnickou pomůcku pojišťovnám je 36 a platí od 1.7.2018. Doufejme, že nám vydrží minimálně slibovaných 6 měsíců (původně 8 měsíců, ale už se to opět zkrátilo).

Po 9 měsících – od osudného říjnového jednání Svazu pojišťoven s některými profesními organizacemi, kde došlo ke schválení určitých novinek (často nelogických), které se měly stát součástí pravidel pro pořizování a předávání poukazů na optickou pomůcku – se nám podařilo vyjednat, pochopitelně i díky intervencím Hospodářské komory ČR a Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR, na Ministerstvu zdravotnictví a VZP, že rozporované záležitosti, jako např. doplatek pojištěnce nebo dioptrické hodnoty se staly ,,jen” nepovinnou položkou.

Veškeré zmatky, které v souvislosti se změnou datového rozhraní nastaly, byly způsobeny nekompetentností aktérů výše uvedené schůzky a následně také interním chaosem v příslušných pojišťovnách. Informace se často měnily a na samotných pojišťovnách už sami nevěděli , co je vlastně správně.

Jak už ale bylo uvedeno, máme pro tentokrát vše za sebou a nesmyslné údaje jsou, …alespon prozatím ), nepovinné.

Jsme tu s Vámi již třetím rokem

…a přejem Vám hezký zbytek léta…

Vaše ŽKČOO