15.10.2016

Registrace CZ-NACE týkající se EET

Toto je nabídka pro jakoukoliv oční optiku – týká se pouze firem a podnikatelů.

Neřešíme v tomto případě členství a nečlenství.

Je to služba pro Vás zdarma.

Protože se blíží EET (více informací najdete na eet.zkcoo.cz) je důležité se postarat nejdříve o tyto tři věci:

1/ Mít přidělené správné NACE kody. My jako ŽKČOO máme doporučení, které by oční optika měla mít. I kdyby se ukázalo, že některý kod je nadbytečný, tak jej v rámci EET nepoužijete. Nenechte se prosím vystrašit,že to je špatně, může se Vám potom stát, že to ČSÚ nestihne. Zatím jsme NACE kody u ČSÚ doplňovali jako jedni z prvních. Ono se to týká všech podnikatelů a firem v ČR. Tak si zkuste představit ten nával. My s tím začali cca 6 měsíců před tím, než to bude ze dne na den důležité.

Pokud chcete zkontrolovat Vaše NACE kódy které jsou určující pro jednotlivé vlny zavedení EET, napište nám na e-mail nace@zkcoo.czváš požadavek obsahující Vaše IČO a název firmy a my Vám vše bezplatně zkontrolujeme a příp. dáme do pořádku.
Máme za sebou skoro 60 doplnění a změn NACE.

2/ Na daňovém portále si nejspíše elektronicky nechat vytvořit certifikát. Návod je na eet.zkcoo.cz v menu Úvod – Postup pro zavedení EET – bod č. 3.
S tímto Vám moc nepomůžeme, maximálně můžete napsat mail naeet@zkcoo.cz a vznést dotaz, na který zkusíme odpovědět. Nějaké kontakty máme.

3/ Nákup zařízení
doporučujeme příliš nespěchat, 29.9.2016 je v PVA Letňany výstava k EET a máme tam domluveno několik schůzek.
Tj. 30.9. budete mít tady na facebooku informace o možných zařízeních, cenách a způsobech pořízení. To samé bude i na eer.zkcoo.cz.